Zbilansowana dieta i catering dietetyczny

Zbilansowana dieta to nic innego jak dostarczenie w pokarmie wszystkich potrzebnych składników odżywczych które mają określone funkcje:

  1. energetyczną
  2. regulującą
  3. budulcową

Dostarczenie tych składników powinno odbywać się w odpowiednich ilościach i regularnie. Na pewno nie raz słyszeliście jak ważne jest, żeby jeść codziennie śniadanie. Choć jest to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia, wielu z nas go pomija lub zastępuje niezdrowymi przekąskami. To właśnie śniadanie, które tak trudno z rana przygotować daje nam pierwszego kopa energii na resztę dnia. Dieta zazwyczaj kojarzy się nam z restrykcyjnym planem żywieniowym, który polega spożywaniu jak najmniejszej ilości posiłków. Prawidłowo, mówiąc ogólnie o diecie, powinniśmy myśleć o niej jako sposobie odżywiania.

Co wspólnego mają zbilansowana dieta i catering dietetyczny?

Catering dietetyczny i zbilansowana dieta idą ze sobą nierozerwalnie w parze. Usługi takiego cateringu pomagają spełnić najważniejsze kryteria takiej diety. Po pierwsze ilość posiłków. Nasze jedzenie porcjowane jest na 5 posiłków. Tak aby każdy z nich dostarczył nam odpowiednią dawkę substancji odżywczych na określoną porę dnia. Znaczy to, że każdy z tych posiłków ma odpowiednio dobraną wartość kaloryczną, która będzie w pełni dopasowana do stylu życia jaki prowadzimy. Gotowe dania to również ułatwienie przy stosowaniu regularności w zbilansowanej diecie. Jeżeli jemy w określonych odstępach czasu przyzwyczajamy organizm do tego, że dostarczamy mu pokarm. W tej sytuacji nie musi on go magazynować tylko na bieżąco może zużywać dostarczaną energię. Jak widać catering dietetyczny może być idealną opcją dla osób zabieganych. Osób z milionem obowiązków na głowie. W końcu dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie dobrze i prawidłowo jedząc.

Jak wygląda taka dieta w cateringu?

Tak jak pisaliśmy wcześniej dieta ta nie ma nic wspólnego z głodówkami czy mdłymi, nudnymi i niedoprawionymi daniami. Zbilansowane posiłki polegają między innymi na tym, żeby jeść co się lubi i jeść do syta. Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji kalorii czy odpowiednim zróżnicowaniem pomiędzy białkami, węglowodanami, tłuszczami itd. Dbamy o to żeby każda dieta niezależnie wege, standard czy śródziemnomorska była doskonale przyprawiona i smaczna. Dbanie o linie nie powinno być ciągłym cierpieniem a przyjemnością. Jak dobrze wiemy smaczne jedzenie należy do jednych z największych przyjemności!