Trening a jedzenie

Ćwiczenia i jedzenie nierozerwalnie się ze sobą łączą, niezależnie od tego jaki jest cel Twojego treningu. Na aktywność fizyczną decydujemy się z kilku powodów. Oprócz sportowców, dla których trening jest pracą i sposobem na życie, każdy z nas ma swoje przesłanki ku temu, żeby ćwiczyć. Mogą to być:

– miłość do danej dyscypliny

– chęć utrzymania zdrowego wyglądu i kondycji

– chęć poprawienia ww. kondycji i poprawienia sylwetki

Niezależnie od tego co nami powoduje, przy tych mniej i bardziej intensywnych ćwiczeniach, istotną rolę odgrywają posiłki. Przy jakimkolwiek treningu musimy zadbać o to co i kiedy spożywamy. Dopiero wtedy aktywność fizyczna przyniesie oczekiwane rezultaty.

Co się stanie przy niewłaściwym doborze posiłków w okresie treningów?

Kiedy nasza dieta nie będzie dopasowana do ćwiczeń możemy spotkać się z kilkoma niechcianymi sytuacjami. Po pierwsze, efekty nie będą zadowalające. Nie zrzucimy tych znienawidzonych dodatkowych kilogramów czy nasze wyniki nie będę ulegały znaczącej poprawie, lub będzie to trwało dużo dłużej niż zakładaliśmy. Może zdarzyć się tak, że chcąc przybrać masy mięśniowej okaże się, że wręcz ją gubimy. Dlatego ważne jest żeby trzymać się kilku podstawowych zasad.

Co jeść i kiedy.

Najpierw kilka słów o tym co powinno znaleźć się na naszych talerzach po ćwiczeniach. Zdarza się, że osoby, które chcą zrzucić wagę nie jedzą posiłków po wieczornym treningu, co jest błędem. Jeżeli nie uzupełnimy energii pokarmem po wysiłku nasz organizm pobierze ją w postaci białka z naszych mięśni. Mniej białka równa się mniejsza masa mięśni. Po treningu idealnym rozwiązaniem jest posiłek bogaty w białko.

Przed ćwiczeniami warto zjeść coś co doda nam energii. Pełnoziarnisty makaron, brązowy ryż czy sałatka ze świeżych owoców albo warzyw na pewno nie zaszkodzą.

Ale kiedy przygotowywać jedzenie?

Brak czasu to największa bolączka każdego z nas. Dlatego warto czasem powierzyć swoje posiłki firmie z cateringiem dietetycznym takiej jak nasza . Przygotujemy i dostarczymy pakiet jedzenia na cały dzień. W wygodny sposób i bez problemów będziecie mogli uzupełnić dodać sobie energii przed i po kolejnym wysiłku.